Nezamestnanosť síce v poslednej dobe výrazne klesla a dostala sa na historické minimum, väčšina zo zamestnaných ale nie je spokojná so svojim zamestnaním. Paradoxne za to nemôže len zlé finančné ohodnotenie, ale aj nevhodné správanie kolegov a predovšetkým nadriadených. Viete podľa čoho zistíte, že nie ste so svojou prácou spokojní?
Nevychádzate s kolegami a nadriadeným
Aby sme sa v zamestnaní cítili príjemne, je dôležité, aby sme dobre vychádzali s väčšinou kolegov. S každým vychádzať s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete. Vždy sa nájdete niekto, pre koho budete tŕňom v oku. Nesmiete si to však pripúšťať.
Ak ale nevychádzate s kolegami a nemáte záujem zlepšiť vzťahy medzi vami a nimi, s najväčšou pravdepodobnosťou vás to bude lákať preč. Jednoducho nie ste so svojou prácou spokojní, pretože vám vadí, že s kolegami nevychádzate a v podstate ani nemáte záujem zmeniť to. V tomto prípade sa nemáte na koho obrátiť v prípade, že potrebujete s niečim poradiť. Potrebné informácie si nájdete radšej vo svojom mobile, ako by ste sa mali ísť spýtať kolegov.
Čo je však ešte horšie, že nevychádzate so svojim nadriadeným. Ak si už pri nástupe nevytvoríte s nadriadeným dobrý vzťah, verte, že v zamestnaní dlho nevydržíte. Tento problém vás bude brzdiť pri vykonávaní vašej práce.
Máte pocit, že práca vás ničím nenapĺňa, nestotožňujete sa s politikou firmy
Keď ste do zamestnania nastúpili, snažili ste sa všetkým vyhovieť a keď sa dalo, robili ste prácu aj nad svoje možnosti. Jednoducho ste sa chceli zamestnávateľom zapáčiť a ukázať im, že ste si dané miesto zaslúžili. Ak sa však po určitom čase objavia pochybnosti, doľahne na vás stereotyp a uvedomíte, že sa vo firme nijako neposúvate, že vás práca nenapĺňa a že sa nestotožňujete s politikou firmy, práca zjavne nie je pre vás a je čas na zmenu.
Spokojnosť v zamestnaní ovplyvňujte okrem vzťahu s kolegami a nadriadeným aj finančné ohodnotenie. Ak si zamestnanec nemôže dovoliť kúpiť inak pomerne lacný smartfón Ulefone, aký dôvod má zostať v starom zamestnaní?