Každoročne máme možnosť v správach sledovať prípady, kedy aj tie najviac zabezpečené domácnosti niekto vykradol. Najhoršie na tom sú dôchodcovia, ktorí samotným zlodejom častokrát otvoria dvere a stačí len chvíľka nepozornosti a veľmi priateľskí ľudia sa zmenia na zlodejov. Čo ale robíme zle, že si nás zlodeji zobrali na paškál a dá sa vôbec zabrániť vykrádaniu?
Uverejňujeme statusy a pridávame fotky na sociálne siete
V súčasnosti si život bez sociálnych sietí nevieme ani len predstaviť. Niekedy nám však sociálne siete môžu spôsobiť nemalé problémy. Práve tým, že na sociálne siete pridávame fotky počas dovolenky a pred dovolenou píšeme statusy o tom, že pár dní nebudeme doma, dávame takpovediac signál zlodejom, ktorí majú na našu domácnosť zálusk.
Nikdy nepíšte statusy o tom, že idete na dovolenku predtým, ako odcestujete. Keď sa chcete pochváliť novou fotografiou, pochváľte sa ňou až po návrate z dovolenky. Keby tak neurobíte, prakticky ako keby ste sami otvárali dvere všetkým zlodejom v okolí.
Cenné predmety nechávame na dohľad okoloidúcim
Ak si svoje značkové topánky nechávate pred vchodom do bytu, resp. na záhradke pred domom výkonnú značkovú kosačku, nečudujte sa, že si zlodeji vyberajú práve vás. Eliminujte riziko vlámania tak, že si budete všetky svoje cennosti schovávať. Je dôležité pred odchodom z domácnosti pozatvárať všetky okná a dvere tak, aby to nikoho nelákalo pozrieť sa vám dovnútra. Ak máte garáž, skontrolujte si garážovú bránu, či je dostatočne zavretá. Odporúčame vám kupovať si spoľahlivú garážovú bránu, ktorá vám zaručí bezporuchovú prevádzku.
Ak nechcete riskovať vlámanie, schovávajte si všetky cennosti tak, aby neboli nikomu na očiach; nezverejňujte príspevky o vašej neprítomnosti a starší ľudia, overte si totožnosť osoby, ktorá vám stojí za dverami. Neotvárajte tomu, koho nepoznáte.