Kúpiť si dnes kvalitnú obuv by sme mohli prirovnať k hľadaniu ihly v kope sena. Aj keď je predajní a výrobcov obuvi príliš veľa, veľa značiek nezodpovedá našim požiadavkám a zdanlivo jednoduchý proces kúpy obuvi sa môže zmeniť na hotovú drámu. Podľa čoho si ale vyberať konkrétne dámsku obuv?
Kupujte len dobre známe značky
Pri výbere obuvi zohľadňujte najmä značku. Ak už máte nejakú značku overenú a ste s ňou maximálne spokojná, snažte sa vyhľadávať predajne obuvi, v ktorých sa konkrétne táto značka predáva. Medzi dobré značky môžeme zaradiť topánky značiek Tamaris, Gerry Weber, Alberto Violli, Rieker, ale i Brenda Zaro. Ak vás niektorá z týchto značiek oslovila, nebojte sa túto značku prezentovať aj svojim kamarátkam. Nezabúdajte, že na výbere obuvi záleží. Ide predsa o zdravie vašich chodidiel a práve preto by cena nemala byť prekážkou.
Ak už uvažujete nad kúpou dámskych sandál, nič sa nedeje. Ani sa nenazdáte a leto je opäť tu.
Všímajte si kvalitu šitia a materiál
Topánky si zblízka pozrite. Overte si, či vami vybrané topánky sú naozaj kožené alebo sa jedná len o syntetický materiál. Samozrejme, že aj syntetický materiál nie je zlý, ale koža je predsa len koža. Oceníte to aj na členkových poltopánkach, ktoré vám vydržia dlhšie, ak sú vyrobené z kože. Kožené topánky však nezabúdajte pravidelne krémovať, aby vám koža čo najdlhšie vydržala.
Pozor na podrážku
Nikdy si nekupujte obuv, ktorá má hladkú podrážku. Najmä teraz cez zimu potrebujete čižmy, ktoré majú vrúbkovanú drsnejšiu podrážku, ktorá vás ochráni pred pádom. Ani na členkových letných topánkach by ste neocenili hladkú podrážku. Keď by bol chodník a cesta mokrá, mohlo by sa vám šmýkať.
Podľa čoho si teda vyberať obuv? Obuv si vyberajte podľa značky, podľa použitého materiálu a podľa toho, akú má podrážku. Ak toto všetko zohľadníte, kúpite si tú najkvalitnejšiu obuv, ktorá vám bude „robiť spoločnosť“ niekoľko rokov. Čo tak sa pozrieť na ponuku topánok na e-shope kozenetopanky.sk?