Prechádzky s bábätkom sú tie najkrajšie okamihy v živote rodičov. Tieto chvíle si navždy zapamätáte a vždy si ich budete s úsmevom pripomínať. Nie je to len čas, ktorý spoločne trávite, ale pri prechádzkach sa medzi vami vytvára ešte väčšie rodinné puto. Aby bolo dieťatku príjemne teplúčko, potrebuje byť správne oblečené a zahalené.
Ako obliecť bábätko do fusaku, aby mu nebolo ani teplo, ani zima
Tak na túto otázku existuje nespočetne veľa odpovedí a koľkých ľudí sa opýtate, toľkých rôznych odpovedí sa aj dočkáte. Každý sa bude za tú svoju pravdu byť do pŕs a presviedčať, že práve on má pravdu a kompromis nejestvuje žiadny. Pokiaľ chcete byť ušetrení od hádok a zbytočných dohadov a hlavne si chcete zachovať dobré vzťahy v rodine či s vašou najlepšou priateľkou – otázky týkajúce sa starostlivosti o bábätko riešte radšej mimo nich. Ideálne – nech je to iba medzi vami a vaším bábätkom.
Ono síce ešte nevie rozprávať, ale dokáže si to s vami odkomunikovať rôznymi inými spôsobmi. Pýtate sa – ako taký malý človiečik komunikuje? Jednoducho – rečou svojho tela. Svojimi veselými očkami a spokojnými pohybmi vám dáva najavo, že sa cíti dobre a že je všetko v maximálnom poriadku. Keď sa pridá nekľud, nepokoj a plač, tak viete, že na povrch sa tlačí nejaký problém.
Odpoveď na otázku, ako obliecť bábätko do fusaku, je – popravde – celkom jednoduchá a samozrejmá. Keď bude celé prikryté fusakom, kabátik netreba a stačí iba hrubší svetrík. Keď fusakom prikrývate iba nožičky, vtedy kabátik nahrádza teplý fusak. Po príchode domov z prechádzky si všimnite, či je dieťa prepotené a ak áno, rýchlo sami zistíte pomocou jeho signálov tela, aká teplota mu najviac vyhovuje a či je potrebných viac vrstiev.
Zimný fusak s kožušinou alebo z ovčieho rúna
Fusakov existuje naozaj veľa druhov. Tie obyčajnejšie a jednoduchšie majú materiál hrubej teplej deky. Potom sú tú takzvané páperové fusaky, ktoré sú ako také vetrovky – príjemne mäkké a dostatočne hrejivé. Najideálnejšie na jarné a jesenné dni. Do mrazivého počasia sa však odporúča a mamičkami je veľmi vychválený – fusak s kožušinou, ktorý je maximálne hrejivý, pretože ovčie rúno perfektne izoluje detské telíčko od poveternostných podmienok, vrátane mrazu a silného vetra. Pod takýto fusak sa kabátik neodporúča.
Ako zabaliť dieťa do fusaku. Zvládne to každý?
Naozaj to zvládne každý, pretože zabaliť dieťa do fusaku nie je žiadna veda. Je to také malé „vrece“, v ktorom vášmu drobčekovi určite nebude vonku zima. Mnohé fusaky majú kapucne a striešky, ktoré parádne ochránia detské hlavičky, takže niektoré mamičky pod ne nedávajú dokonca ani čiapočku. Ušetrí vám veľa času a námahy. Bábätko stačí iba vložiť, zazipsovať a môžeme vyraziť!
Kedy dať dieťa do fusaku?
Fusak sa odporúča v každom počasí (samozrejme okrem letných dní), lebo je to praktická „prikrývka“ do kočíka. Nekĺže, nevypadáva a dieťa sa v ňom nevie samé odokryť. Podľa materiálov, druhov a štýlov si tak viete zaobstarať fusak do každého počasia. Zabezpečíte komfort nielen dieťatku, ale aj sebe.
A čo športový kočík? Ako dať fusak do športového kočíka?
Do hlbokého kočíka s tzv. vaničkou to je jednoduché. Iba položíte a je hotovo. Zato športové kočíky vás spočiatku možno trochu potrápia, ale veľmi rýchlo si všimnete, aké je to jednoduché a logické. Fusak má v sebe totiž rôzne dierky, do ktorých iba ľahko prestrčíte bezpečnostné pásy z kočíka a zázrak je na svete – hotovo! Fusak je bezpečne pripevnený o športový kočík a nemá šancu sa prekĺznuť alebo spôsobovať akékoľvek potiaže. Tak rýchlo, ako sa nasadil, tak rýchlo sa dokáže aj vymontovať.
Užite si prechádzky naplno, kedykoľvek a ako dlho len vládzete – vášmu bábätku vo fusaku určite zima nebude!